Stupeň krytí IP68, IP69K, MIL-STD-810G

Co znamenají stupně krytí IP68, IP69K a cerfifikace MIL-STD-810G?

  • IP68 označuje stupeň odolnosti telefonu nebo jiného zařízení. Kód tvoří dvojciferné číslo, v němž první číslice označuje odolnost zařízení proti pevným objektům a pohybuje se od 0 (bez ochrany) až po stupeň 6 (zařízení je chráněno před nebezpečnými dotyky jakoukoliv pomůckou a proti vniknutí prachu). Druhé číslo pak uvádí odolnost proti tekutinám a pohybuje se v rozmezí od 0 (bez ochrany) až po číslo 9 (zařízení je chráněno proti tlakové vodě).Mobilní telefony se stupněm IP68 jsou chráněny proti prachu, před nebezpečnými dotyky a proti potopení do vody. Oproti mobilům s IP67, které vydrží maximálně 30minutové ponoření do metrové hloubky, je tak můžete klidně nepřetržitě potápět do vody za podmínek, které určí výrobce.

 

  • IP69K poskytuje ochranu proti prachu ,vysokým teplotám a vysokotlakým zařízením. Tato certifikace se používá především u přístrojů v potravinářském průmyslu, kde se kladou vysoké nároky na hygienu a přístroje jsou často vystaveny vysokým teplotám a tlaku vody, tak aby nebyly porušeny hygienické podmínky a přístroje byly zcela sterilní. 

    Dnes se tato certifikace stává standardem odolných telefonu a nalezneme ji například u telefonu Doogee S90 nebo UleFone Armor 6

    Stupeň krytí IP69K je nejvyšší možnou ochranou.

 

  • MIL-STD-810G je vojenská norma Spojených států. Telefon s touto certifikací musí splňovat širokou škálu podmínek mezi které patři například odolnost proti nízkým nebo vysokým teplotám, dešti, sněhu, vlhkosti nebo slunečnímu záření. Do telefonu se nedostane prach ani písek. Telefon musí odolat i silným vibracím například při střelbě ze zbraně.

    I tuto normu splňuje již výše zmíněný Doogee S90 nebo UleFone Armor 6